-->

czwartek, 27 lutego 2014

Sałatka z krewetkami i awokado / Prawn & Avocado Salad

Ciekawa jestem czy wśród czytelników bloga są osoby będące na diecie? Pamiętam czasy liceum i wielkie bóle moich koleżanek stosujących tygodniowe diety kapuściane. Butelka wody mineralnej na ławce była wówczas nie tylko środkiem gaszącym pragnienie po wyczerpujących zajęciach z wychowania fizycznego, ale również modnym dodatkiem. Na studiach w okolicznych barach mlecznych prym wiodły nie obiady domowe a wszelkie sałatki, których zadaniem było jak mniemam odjęcie kilku centymetrów z bioder... to nic, że w większości były to sałatki z majonezem, po prostu modnie było je jeść. Dziś zauważam większą świadomość żywieniową Polaków. Ekologiczne sklepy, starannie dobrane produkty, dokładne śledzenie etykiet - to wszystko ma związek z coraz większym zatruciem środowiska. Poza tym czasem fajnie zjeść coś lekkiego, szczególnie latem. Proponowana przeze mnie sałatka nie powinna być substytutem obiadu, ale świetnie wypełni rolę drugiego śniadania. 

Sałatka z krewetkami i awokado / Prawn & Avocado Salad

paczka krewetek królewskich / pack of king prawns
sok z cytryny / lemon juice
awokado / avocado
pomidorki koktajlowe / cherry tomatoes
odrobina startego imbiru / a bit of grated ginger
pieprz cayenne / cayenne pepper

Krewetki opłukać i wrzucić do osolonej, gotującej wody. Gotować przez 3-4 minuty a następnie odcedzić. Awokado obrać i skropić sokiem z cytryny. Pokroić w kostkę. Pomidorki umyć i pokroić na ćwiartki. Układać w naczyniu warstwowo. Dodać odrobinę startego imbiru i pieprz cayenne do smaku.

Rinse prawns and add to boiling salted water. Cook for 3-4 minutes and drain. Peel avocado and drizzle with lemon juice. Cut into cubes. Wash tomatoes and cut into quarters. Arrange in a dish. Add a bit of grated ginger and cayenne pepper to taste.

3 komentarze:

Olka pisze...

,,Bycie na diecie,,to dobrze mi znane uczucie...i bywam na niej czesto, szczególnie na wiosnę gdy trzeba zrzucić z siebie zimowe okrycia i pokazać co pod nimi...;))
Stosowałam różne diety, najbardziej skuteczna okazała się dieta Dukana, chociaż teraz po jego przegranym procesie to może lepiej o niej nie wspominać... Generalnie najlepiej stosować dietę MŻ i wybierać zdrowe produkty...Twoja sałatka jest idealna na (po) czwartkowe słodkie łasuchowanie, któremu niestety uległam. Zdrowa, kolorowa i pyszna... Pozdrawiam.

Anonimowy pisze...

Fajna na Twoja saladka. Zapraszam Cie na te strone.
skinnytaste.com
Zesty Lime Shrimp and Avocado Salad.
Monika Kuczewska

Pasja tworzenia pisze...

Kocham krewetki, w tej sałatce wyglądają bardzo apetycznie :)
też niedawno robiłam ale mam ochotkę na więcej :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...