-->

środa, 31 lipca 2013

Lemoniada gasząca pragnienie

Nie przypominam sobie tak upalnego lata w przeciągu minionej dekady. Gdy kilka dni temu wyszłam na balkon o 21.30, termometr wskazywał 29 stopni! Jeszcze bardziej zadziwiła mnie temperatura polskich wód. W Międzyzdrojach można się wykąpać w 24 stopniach. To więcej niż dzisiejsza temperatura wody na Karaibach! Temperatura wód w mazurskich jeziorach jest równie imponująca, sięga aż 26 stopni! W tej sytuacji zastanawiam się, po co mi śródziemnomorskie wakacje...

Lemoniada gasząca pragnienie / Thirst Quenching Lemonade
 
1,5 l wody gazowanej /  1,5 l sparkling water
3 cytryny / 3 lemons
2 łyżki miodu (lub cukier) / 2 tbsp honey (or sugar)
lód / ice cubes

Wyciśnij sok z cytryn. Kilka plasterków włóż do dzbanka. Zalej to wszystko wodą, dodaj miód i wymieszaj. Podawaj z dużą ilością lodu. Opcjonalnie można dodać kilka listków mięty. 

Squeeze juice from lemons. Place several slices into the jug. Add water, honey and mix. Serve with ice cubes. You can also add a few fresh mint leaves (optional)


5 komentarzy:

Karmel-itka. pisze...

w okresie letnim bez lemoniady ani rusz!
orzeźwia najlepiej.

Dominika pisze...

I koniecznie z dużą ilością lodu! ;)
Pozdrawiam

Mała Mi pisze...

Co do wakacji śródziemnomorskich... po co? Ze snobizmu. Tak uważam i jak patrzę na zdjęcia znajomych, którzy np. wyruszyli na Maltę ("urocze" fotki na tle jachtów i...blokowiska nad wodą) to bierze mnie pusty śmiech.

Dominika pisze...

Z tymi blokowiskami to masz rację. Z tego powodu nigdy nie pojadę na Wyspy Kanaryjskie. Nie uważam jednak aby każde śródziemnomorskie wakacje były złe. ;) Mają wspaniałe zabytki, cudowną wodę i przede wszystkim ze względu na te dwie rzeczy w tym roku również się wybieram tam na wakacje. Tyle, że bez udziału biura podróży. Rozumiem, że miałaś na myśli wakacje w stylu all inclusive, mieszkanie w bloku zwanym hotelem przy plaży i spędzanie urlopu z drinkiem w ręku na basenie, nie widząc nic poza hotelową bramą. To rzeczywiście nie każdemu pasuje.

Mała Mi pisze...

Tak, dokładnie to miałam na myśli. Bo oczywiście ja też uwielbiam Morze Śródziemne, po żadnym innym włosy mi się tak nie kręcą, ale musi to być jakaś kameralna miejscowość, a nie kurort i lepiej domek z rodzaju agroturystyki, niż hotelisko :)
Na Malcie nigdy nie byłam, ale sądząc po zdjęciach znajomych to tam naprawdę jest blokowisko i nie mówię tylko o hotelu, ale o całej nadmorskiej zabudowie. Dla mnie koszmar.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...