-->

poniedziałek, 29 lipca 2013

Babeczki z budyniem i owocami sezonowymi


Owoce, za którymi tęsknię zawsze w ciągu zimy, grają pierwszoplanową rolę mojego dzisiejszego wpisu. Rozsmakowana w kruchym cieście postanowiłam, że zwieńczeniem niedzielnego obiadu będą babeczki z domowym budyniem i owocami sezonowymi. Takie na jeden kęs. Budyń z przepisu jest pyszny, więc nie brakowało chętnych do wyjadania jeszcze ciepłych jego pozostałości z garnka.

Kruche babeczki z budyniem i owocami sezonowymi / Crisp cupcakes with pudding and seasonal fruits

owoce do dekoracji / fruits for garnish 

Ciasto / Cake:

2 szklanki mąki / 2 glasses flour
200 g masła / 200 g butter
3 żółtka / 3 yolks
1/2 szklanki cukru pudru / 1/2 glass icing sugar
 
Wszystkie składniki łączymy i wyrabiamy ciasto. Odstawiamy całość na 30 minut do lodówki. Napełniamy ciastem foremki i pieczemy przez około 15 - 20 minut w 190 stopniach. 

Combine the ingredients and knead. Set aside in the fridge for 30 minutes. Fill the cake tins and bake for 15 - 20 minutes at 190 degrees C. 

Budyń / Pudding:

1 żółtko / 1 yolk
100 g masła / 100 g butter
2 szklanki mleka / 2 glasses milk
½ opakowania cukru waniliowego / ½ pack of vanilla sugar
½ szklanki cukru / ½ glass sugar
½ szklanki mąki / ½ glass flour

Do garnuszka wkładamy masło, dodajemy cukier waniliowy oraz cukier i podgrzewamy. W osobnej misce umieszczamy pozostałe składniki, które dokładnie miksujemy. Gdy zawartość garnuszka zacznie wrzeć, wlewamy do niego zmiksowaną masę, cały czas mieszając i podgrzewamy aż zgęstnieje. Przy użyciu szprycy cukierniczej umieszczamy budyń na ostudzonych babeczkach i dekorujemy owocami.

Put butter, vanilla sugar and sugar in a pot and heat gently. Mix other ingredients in a separate bowl. Add remastered mass, when the mixture in a pot starts to boil. Stir until thickened. Fill cooled down cupcakes with pudding. Use confectionery syringe to decorate them. Garnish with fruits.
 
 

2 komentarze:

Bo(ro)n Appétit pisze...

U mnie dziś również kruche babeczki :) Śliczne cudeńka Ci wyszly ;)

Wiera pisze...

Ah, wszędzie małe babeczki. Urocze.
Będę za takimi widokami tęsknić podczas zimy...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...