-->

piątek, 28 marca 2014

Spaghetti Pizza


W taki dzień jak dziś, człowiek nie potrafi nie pomyśleć o lecie. Za mną krąży wizja upalnych wakacji we Włoszech. Poranna kawa w urokliwej caffè na jednej z wąskich uliczek Desenzano. Spacer po porcie a następnie przeprawa promem do położonego po drugiej stronie jeziora, przeuroczego Sirmione. Nigdzie nie jadłam tak pysznego makaronu jak tam i nie ma co się dziwić. W końcu Włosi to mistrzowie past i makaronów. Płynąc na fali wakacyjnych wspomnień postanowiłam stworzyć prawdziwie włoski obiad. Jak Italia to spaghetti i pizza, więc skondensowałam oba przepisy i stworzyłam coś pomiędzy. Do wykonania tego dania wykorzystałam stworzony z myślą o włoskiej kuchni makaron spaghetti Malma i muszę Wam powiedzieć, że jestem naprawdę zadowolona z efektu końcowego. To danie spodoba się wszystkim miłośnikom makaronów, gdyż dodatki można komponować uwzględniając swoje własne upodobania. 

Spaghetti Pizza 

500 g spaghetti / 500 g spaghetti 

Sos 1 / Sauce 1

3 jajka / 3 eggs 
3 łyżki mleka / 3 tbsp. milk 
bazylia, oregano, tymianek / basil, oregano, thyme

Sos 2 / Sauce 2

3 łyżki koncentratu / 3 tbsp. tomato paste
6 łyżek wody / 6 tbsp. water
1 łyżeczka cukru / 1 tsp. sugar 
0,5 łyżeczki chilli / 0,5 tsp. chilli 

Dodatki / Toppings 

200 g startego sera żółtego / 200 g grated cheese
10 pieczarek / 10 mushrooms 
cebula / onion 
2 duże pomidory / 2 large tomatoes
salami (albo szynka) / salami (or ham) 
bazylia, oregano, tymianek / basil, oregano, thyme

Makaron ugotować i przełożyć do naczynia żaroodpornego. Wymieszać składniki sosu 1 i polać nimi makaron. To samo zrobić ze składnikami sosu 2. Ułożyć połowę startego sera. Następnie obsmażone lekko pieczarki i cebulę, salami (szynkę) i pomidory. Posypać resztą sera i przyprawami. Wstawić do piekarnika na około 20 minut i zapiekać w 200°C. Smacznego!

Cook pasta and put to a casserole dish. Combine all ingredients of sauce 1 and pour over pasta. Do the same with sauce 2. Arrange half of the grated cheese. Then lightly fry the mushrooms and onions and add to pasta. Do the same with salami (ham) and tomatoes. Sprinkle with cheese and spices. Put in the oven for about 20 minutes and bake at 200°C (390°F). Enjoy!

1 komentarz:

Olka pisze...

Baardzo lubię spaghetti to chętnie wypróbuję i w tej wersji....:))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...