-->

piątek, 15 listopada 2013

Klasyczny sernik z bitą śmietaną / Classic cheesecake with whipped cream

Uwielbiam zaglądać do babcinych zeszytów z przepisami. Im więcej bazgrołów, tym lepiej - oznacza to bowiem, że pani domu wkłada wiele serca i wysiłku w to, aby jej wypieki smakowały wszystkim domownikom i co jakiś czas udoskonala swe receptury. W tym poście jeden z takich przepisów. Przeleżał w starym zeszycie kilkadziesiąt lat po to, aby właśnie dziś i właśnie na tym blogu, przeżyć swój renesans. Zapraszam Was na podróż w czasie.

Klasyczny sernik z bitą śmietaną / Classic cheesecake with whipped cream

1 kg sprawdzonego, niesłodzonego sera mielonego / 1 kg proven, unsweetened, minced cheese
1/4 masła / 1/4 butter
1 szklanka cukru / 1 glass of sugar
2 łyżki mąki ziemniaczanej / 2 tbsp of potato flour
cukier waniliowy / vanilla sugar
rodzynki (opcjonalnie) / raisins (optional)
6 jajek / 6 eggs
szczypta soli / pinch of salt

Oddzielić białko od żółtek.  Żółtka wymieszać z cukrem. Masło stopić. Do żółtek dodać masło i ser a następnie ubić białko z odrobiną soli. Wymieszać obie masy i opcjonalnie dodać rodzynki. Prostokątną formę wysmarować masłem i posypać bułką tartą. Piec w temperaturze 200°C przez około godzinę. Odstawić do ostudzenia. 

Separate eggs yolks from eggs whites . Mix eggs yolks with sugar. Melt butter. Add the butter and cheese to the yolks and then beat whites with a pinch of salt. Mix both mass and add raisins. Grease a rectangular form with butter and sprinkle with breadcrumbs. Bake at 200°C (390°F) for about an hour. Set aside to cool.

Wersja do druku: TUTAJ Printable version: HERE


2 komentarze:

gin pisze...

Uwielbiam takie podróże, cudowny ten sernik :)

Marcelina pisze...

Sernik! Aż mam ochotę dziś jakiś upiec. Robiłam tylko na zimno, ale one kojarzą mi się z latem, ciepłem, a tu taka szarość, musi być "z piekarnika" :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...