-->

czwartek, 20 marca 2014

Vegan Spaghetti Bolognese


Choć wyobrażam sobie całkowite wykluczenie mięsa z mojej diety ze względu na sposób odżywiania w moim domu, mojego mięsożernego męża i społeczną rolę kobiety, świadomie nie decyduję się na zrezygnowanie z mięsa. Prawda jest taka, że nigdy nie byłam jakoś specjalnie zależna od produktów mięsnych i traktowałam ich jedzenie jako zwykłą konieczność. Nie mam jednak pewności, czy po ostatecznym przejściu na dietę bezmięsną nie zatęskniłabym czasem za kiełbaskami z grilla i prawdziwym mięsnym spaghetti. Nie zmienia to jednak faktu, że czasem dobrze odpocząć od polskiego, tradycyjnego mięsnego obiadu. Bon appetit!

Vegan Spaghetti Bolognese

1 łyżka oliwy z oliwek / 1 tbsp. olive oil 
1 duża cebula pokrojona w kostkę / 1 large onion, finely diced
2 poszatkowane ząbki czosnku / 2 garlic cloves, minced
100 g pokrojonych w kostkę pieczarek / 100 g mushrooms, finely diced
120 g twardego, rozdrobnionego tofu / 120 g firm crumbled tofu
sól i pieprz / salt and pepper 
2 łyżki koncentratu pomidorowego / 2 tbsp. tomato paste
700 g passata pomidorowego / 700 g tomato passata
1 łyżka cukru / 1 tbsp. sugar 
1 łyżeczka suszonej bazylii / 1 tsp. dried basil 
1 łyżeczka suszonego tymianku / 1 tsp. dried thyme
1 łyżeczka suszonego oregano / 1 tsp. dried oregano 
0,5 szklanki wody / 0,5 glass water
1 pokrojony pomidor / 1 diced tomato
400 g spaghetti / 400 g spaghetti


Przygotować makaron według zaleceń producenta. Na patelni podgrzać oliwę i zeszklić na niej cebulę i czosnek. Dodać pieczarki i tofu i smażyć do czasu aż pieczarki zmniejszą swoją objętość a tofu lekko zbrązowieje. Doprawić do smaku solą i pieprzem.  Dodać pozostałe składniki (poza świeżym pomidorem) i dusić pod przykryciem przez około 5 minut pamiętając o mieszaniu. Na koniec dodać pokrojonego w kostkę pomidora. Dokładnie wymieszać, przełożyć sos na spaghetti i serwować, gdy jest gorące.

Prepare spaghetti as per package instructions. Heat the oil in the pan, add onion and garlic and saute until becomes transparent. Add mushrooms and tofu and season with salt and pepper to taste. Saute for few minutes until mushrooms reduce in size. Add remaining ingredients (except tomato) and simmer for about 5 minutes. Add diced tomato and combined. Serve over spaghetti when hot. 


Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...