-->

środa, 5 marca 2014

Herbata na zimne dni / Tea on a Cold Day

♫ ♪ Sigur Rós - Olsen Olsen

Pamiętam moje pierwsze świadome pobieranie krwi. Miałam wówczas kilka lat i stojąc cierpliwie w kolejce z Mamą wiedziałam, że za białymi drzwiami nie spotka mnie z pewnością nic przyjemnego. W nagrodę za dzielność Mama zabrała mnie do dziecięcego raju - sklepu pełnego maskotek. Nie mam pojęcia gdzie w Warszawie ten sklep się mieścił. Pamiętam półki uginające się pod ciężarem różnorodnych misiów i stojącego za ladą starszego pana w okularach. Każdy z pluszaków wyglądał inaczej. Jeden był w sukience, drugi z kokardą, jeden większy, drugi mniejszy. Ten po prawej to tata-miś, ten po lewej mama. Można było dostać oczopląsu od nadmiaru szczęścia. Każda z tych maskotek skrywała w sobie mikrofon i głośniczek, dzięki którym można było nagrywać i odtwarzać głos. Wybrałam wówczas tradycyjnego misia, który do dziś siedzi w moim pokoju i nigdy nie pozwolę, by kiedykolwiek został pozbawiony domu, choć czas gdy kochałam się w pluszakach - nie bez żalu - minął bezpowrotnie. Całą tę sytuację przypomniała mi dzisiejsza wizyta dentystyczna męża. Wyrwanie ósemek, zwłaszcza dla mężczyzny to nie lada tragedia godna miana śmiertelnej choroby, więc poza ciepłym słowem, wsparciem i wyrazami pochwały postanowiłam, że zrobię mu dzień dziecka. Po całym dniu zwiedzania i spacerów, nieco przemarznięci, z przyjemnością napiliśmy się rozgrzewającej herbaty z nutą pomarańczy i wiśni.

 Herbata na zimne dni / Tea on a Cold Day
(4 porcje / 4 servings)

2 torebki czarnej herbaty / 2 bags of black tea
kilka gwiazdek anyżu / several stars of anise
2-3 łyżki miodu / 2-3 tbsp of honey
2 pomarańcze / 2 oranges
2 łyżki soku wiśniowego / 2 tbsp of cherry syrup
1-2 kieliszki rumu (opcjonalnie) / 1-2 shot glasses of rum (optional)

Herbatę zalać czterema szklankami wrzątku. Dodać anyż. Wyjąć torebki. Pomarańczę pokroić w plasterki i dodać do herbaty razem z pozostałymi składnikami. Dobrze wymieszać. Podawać, gdy gorące. 

Bring water to a rolling boil and immediately pour over your tea bags. Add anise. Remove bags. Cut orange into slices and add to the tea with remaining ingredients. Mix well. Serve while hot.

2 komentarze:

Olka pisze...

Witaj, właśnie wróciłam ze spaceru z psem i chętnie napiłabym się Twojej herbatki.... :) z braku kilku składników zadowoliłam się cytrynową.
Kurczę, ZMARZŁAM - niby od dawna mamy przedwiośnie ale marzec coś chłodny ;
chłodne poranki i wieczory a w ciągu dnia podobnie ( przynajmniej u mnie)
Co do poprzedniego wpisu i komentarza, to cynamon uwielbiam tylko ja- mój Małż.nie przepada niestety :(więc nie mam z nim łatwo, bo jak tu np.upiec pyszną szalotkę bez cynamonu....?
Pozdrawiam.

Dominika pisze...

Niestety? ;) Przynajmniej więcej zostaje dla Ciebie. ;) Może coś w tym jest, że mężczyzn odrzuca zapach cynamonu. Pamiętam, że mój Tata też go nigdy nie tolerował.

U mnie tak samo zimno. W dalszym ciągu chodzę w puchówce. ;)

Pozdrawiam

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...