-->

czwartek, 9 stycznia 2014

Zapiekanka z makaronem / Noodle CasseroleGdzie zima? Już za dwa tygodnie pierwsze ferie a w górach deficyt śniegu. Kilka dni temu poszłam wczesnym rankiem na spacer i jedyną oznaką mojej ulubionej pory roku było muśnięcie gałęzi i traw lekkim szronem, który choć na dwie godziny przywołał bajkowy krajobraz za jakim tęsknię.

A dziś na blogu mocno spolszczona kuzynka włoskiej lasagne - domowa zapiekanka, jaką jadł zapewne każdy z Was. Dobra, bo kaloryczna a jak wiadomo wszystko co niezdrowe i kaloryczne szczególnie kusi nasze podniebienia. Wedle gustu można ją przyrządzić na bazie makaronu lub ziemniaków. Ja w 100% wybieram pierwszą propozycję. Obiad dobry raz na jakiś czas, gdy chcemy odpocząć od mięsa i nie mamy czasu by zrobić cokolwiek. Zrobi się sam. ;-)

Zapiekanka z makaronem / Noodle Casserole

paczka grubego makaronu / 1 package thick pasta
120 g boczku / 120 g bacon
1 kostka rosołowa / 1 stock cube
cebula / onion
200 ml 22% śmietany / 200 ml 22% cream
ząbek czosnku / clove of garlic
50 g żółtego sera / 50 g grated cheese
20 g oliwy z oliwek / 20 g olive oil

Pokroić drobno cebulę, boczek i czosnek. Następnie podsmażyć. Makaron podgotować i dodać do pozostałych składników. Smażyć przez chwilę. Po 2 minutach dodać śmietanę i kostkę rosołową. Gotować do czasu, aż ilość śmietany zredukuje się o połowę. Całość umieścić w żaroodpornym naczyniu, posypać startym serem i przykryć folią aluminiową. Piec w temperaturze 190°C przez około 50 minut. Na kilka minut przed końcem pieczenia zdjąć folię.

Chop onion, bacon and garlic. Then fry. Boil pasta and add to remaining ingredients. Fry for a minute. After 2 minutes, add cream and stock cube. Boil until the amount of cream reduce by half. Place casserole in  ovenproof dish, sprinkle with grated cheese and cover with aluminum foil. Bake at 190°C ( 370°F) for about 50 minutes. Remove foil a few minutes before the end of baking.
 

1 komentarz:

Olka pisze...

Bardzo piękny blog!!! ja też poszukuję zimy niestety bezskutecznie,a w parku kwitną stokrotki.... Fajny przepis. Pozdrawiam.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...