-->

piątek, 31 stycznia 2014

Syrop imbirowy / Ginger Syrup

Do przygotowania takiej buteleczki syropu wystarczy zaledwie 50 gramów imbiru a jego smak i tak będzie bardzo mocno wyczuwalny. Dla kawoszy i miłośników herbaty będzie to bardzo ciekawa odmiana. O dobrze znanych Wam właściwościach zdrowotnych przyprawy nie będę nawet wspominać, może króciutko przedstawię kilka innych możliwości jej wykorzystania. Po pierwsze, imbir świetnie odświeża oddech! Wystarczy zaledwie plasterek świeżego imbiru a poradzi sobie z nieświeżym oddechem lepiej niż jakakolwiek guma do żucia. Po drugie, jest jednym z podstawowych składników w kosmetykach, które pomogą nam pozbyć się cellulitu. Pobudza krążenie i przyspiesza spalanie tłuszczu, dzięki czemu jest wykorzystywany przy produkcji preparatów wyszczuplająco-modelujących. Ciekawa informacja dla osób cierpiących na chorobę lokomocyjną: imbir złagodzi jej objawy. Skutecznie walczy z mdłościami, dlatego jest polecany kobietom we wczesnej ciąży. Pomimo głosów sprzeciwu, nigdy nie spotkałam się z rzetelną informacją negującą to stwierdzenie. Dziś przedstawiam Wam imbir w roli dodatku, który nada Waszej kawie lub herbacie charakteru. Świetnie będzie pasować do piwa.

Syrop imbirowy / Ginger Syrup

50 g imbiru / 50 g ginger
2 szklanki wody / 2 glasses of water
2 szklanki cukru / 2 glasses of sugar 

Imbir obrać i pokroić na małe kawałki. Dodać do dwóch szklanek wody i zagotować. Gotować około 10 minut. Następnie dodać cukier i wymieszać dopóki się rozpuści.  Gotować do czasu aż syrop będzie gęsty a jego kolor stanie się bardziej intensywny. Odłowić kawałki imbiru. Syrop przelać do buteleczki i szczelnie zamknąć. Przechowywać w lodówce. 

Peel ginger and cut into small pieces. Add two cups of water and boil. Cook for about 10 minutes. Then add sugar and stir until dissolved. Boil until thick and color becomes more intense. Catch the pieces of ginger. Pour syrup into the bottle and seal it tightly. Store in the refrigerator.

3 komentarze:

daretocook.pl pisze...

Uwielbiam imbir, jeszcze dziś nastawię syrop:-) Piękne zdjęcia:-)

Marcelina pisze...

Z imbirem miałam styczność ale z tym sproszkowanym. Syropu nie próbowałam, ale właściwości jego przemawiają do mnie :) do kawy bym sobie taki dodatek zaserwowała. Trzeba zakupić imbir i biorę się za syrop! :)

Anonimowy pisze...

Potwierdzam pozytywne działanie imbiru dla przypadłości lokomocyjnych. Moja koleżanka stosowała surowy korzeń kiedy miała mdłości podczas latania paralotnią z pozytywnym skutkiem.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...