-->

sobota, 25 stycznia 2014

Niezbędnik Pani Domu - Zuzanna Talikowska

Witajcie!
Nie samym gotowaniem żyje człowiek a poza strawą dla ciała, powinniśmy pamiętać również o strawie dla duszy, która to nasze ciało wzbogaca i upiększa. Lektura to nieodłączna część mojego życia i gdy tylko mam czas chętnie sięgam po ciekawe treści. Tym razem chciałabym Was, Drogie Panie (choć Panowie, a zwłaszcza samotnie mieszkający z pewnością również by skorzystali na przeczytaniu tej książki) zachęcić do sięgnięcia po Niezbędnik Pani Domu. Propozycja nietuzinkowa i niebanalna, czyli standardowa dla Wydawnictwa Buchmann, które moim zdaniem w swojej klasie wydawniczej "rodzi" obecnie najpiękniejsze książki. Dopracowane, porządnie wydane, świetnie zilustrowane, klimatyczne i przede wszystkim... pozbawione błędów (mam na swoim koncie kilka korekt i wierzcie mi, że takowe zdarzają się nagminnie!).

Niezbędnik Pani Domu autorstwa Zuzanny Talikowskiej to książka z której dowiecie się jak skutecznie odświeżyć ubrania i dywan, wyczyścić fugi, uratować przelanego storczyka, pielęgnować antyki, usunąć żywicę, wyczyścić posrebrzaną cukiernicę czy ogólnie jak zadbać o Wasze małe królestwo, by żyło się Wam w nim dobrze i wygodnie. Jest to zbiór babcinych rad z czasów, gdy pani domu musiała sobie radzić jedynie przy użyciu ogólnodostępnych składników takich jak soda czy terpentyna. Sprawdzałam u siebie i naprawdę działa! Polecam wszystkim, którzy chcieliby aby ich domy i mieszkania wyglądały schludnie i świeżo. Tak Drodzy Państwo, pewna znana wszystkim świetnie perfekcjonistka nie wniosła do naszych domów nic odkrywczego, czego nie wiedziałyby nasze babki.

Dużym plusem poradnika jest jego przejrzystość. Autorka podzieliła zagadnienia w taki sposób aby każde z nich znajdowało się w odpowiednim rozdziale. Znajdziemy tu między innymi Kuchnię, Garderobę, Łazienkę, Sypialnię, Mydło i powidło a nawet Słowniczek podręcznej chemii jeśli była ona w szkole naszą piętą achillesową. Całość bogato ilustrowana w przepiękne ryciny i zamknięta w twardej oprawie. Niech dodatkową zachętą będzie dla Was bardzo trafny opis Wydawcy: To idealne porady dla każdej pani domu: sprawdzone, trafne, naturalne, ekologiczne i tanie. W starym stylu i z gwarancją sukcesu.

Ja zamknę to w jednym słowie: Polecam!

1 komentarz:

Olka pisze...

Przydałby się napewno w niejednej sytuacji....w kuchni i w domu.
Muszę się zainteresować i nabyć być może....;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...