-->

piątek, 20 września 2013

Five o'clock i angielskie herbatniki / English afternoon teatime biscuits

Dziś przeniosłam się do deszczowego, ponurego świata Agathy Christie, Sherlocka Holmesa i Kuby Rozpruwacza. Do deszczowej Anglii, by razem z szalonym Kapelusznikiem zaprosić Was na popołudniową, angielską herbatę i domowe herbatniki. Myślę, że Kapelusznik byłby zadowolony z efektu. Herbatniki są lekko słodkie, kruche i idealnie pasują do herbaty. Jedyne co bym w nich udoskonaliła to grubość ciasta. Pomimo braku proszku do pieczenia ciastka dość mocno wyrastają i polecam rozwałkować je na dosłownie kilkumilimetrowe kawałki. Będą wtedy lepsze. 

Angielskie herbatniki / English afternoon teatime biscuits

2 szklanki mąki / 2 glasses of flour
1 szklanka mąki ziemniaczanej / 1 glass of potato flour
130 g rozpuszczonego masła / 130 g melted butter
0,5 szklanki mleka / 0,5 glass of milk
0,5 szklanki cukru / 0,5 glass of sugar
0,5 cukru waniliowego / 0,5 vanilla sugar
0,5 łyżeczki sody / 0,5 tsp of soda

W jednej misce mieszamy mąki. Do drugiej miski wlewamy mleko, rozpuszczone masło i dodajemy cukier z sodą. Mieszamy dopóki cukier się nie rozpuści. Następnie łączymy zawartość z mąką. Wyrabiamy ciasto aż stanie się jednolite i delikatne. Czynność ta powinna trwać około 15 minut. Następnie podsypujemy blat mąką, ciasto dzielimy na kilka części i każdą z nich rozwałkowujemy na grubość kilku milimetrów. Wykrawamy ciasteczka i układamy je na papierze do pieczenia. Piekarnik nagrzewamy do 170 stopni i pieczemy około 12 minut. Dziurki zrobiłam widelcem. 

Mix a flour in a bowl. Pour milk, melted butter, sugar, vanilla sugar and soda into the second bowl. Stir to dissolve sugar then combine the milk and flour. Knead until smooth. This should take about 15 minutes. Sprinkle pastry board with flour, divide dough into several pieces and roll out to a thickness of a few millimeters. Cut out cookies and place them on baking paper. Preheat oven to 170 degrees C and bake about 12 minutes. To make a holes I used the fork.


4 komentarze:

J. pisze...

Do herbatki nie ma nic lepszego niż dobre herbatniczki:) tak! <3

Mała Mi pisze...

Zazdroszczę Ci tego drygu do gotowania :)

Niania w Paryzu pisze...

Uwielbiam takie herbatniki!

Karen S Booth pisze...

Fabulous biscuits, I LOVE them! Karen

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...