-->

czwartek, 25 lipca 2013

Kruche babeczki ze śmietaną i borówkami

Uwielbiam kruche babeczki. Z owocami sezonowymi i budyniem, z bitą śmietaną, czy takie z nadzieniem z budyniu lub sera, posypane cukrem pudrem. Myślę, że lubię je nawet bardziej od muffin. Świetnie smakują do herbaty, rozpływają się w ustach. Takie babeczki kojarzą mi się z latem i wakacjami, dlatego gdy tylko zdobyłam odpowiednie foremki, zabrałam się za ich wypiekanie. Nie chciałam aby były zbyt kwaśne, dlatego zamiast porzeczek czy jagód, wybrałam do dekoracji borówki amerykańskie.

Kruche babeczki ze śmietaną i borówkami / Blueberry crisp cupcakes with whipped cream

borówki do dekoracji / blueberries for garnish

Ciasto / Cake:

2 szklanki mąki / 2 glasses flour
200 g masła / 200 g butter
3 żółtka / 3 yolks
1/2 szklanki cukru pudru / 1/2 glass icing sugar

Wszystkie składniki łączymy i wyrabiamy ciasto. Odstawiamy całość na 30 minut do lodówki. Napełniamy ciastem foremki i pieczemy przez około 15 - 20 minut w 190 stopniach. 

Combine the ingredients and knead. Set aside in the fridge for 30 minutes. Fill the cake tins and bake for 15 - 20 minutes at 190 degrees C. 

Krem / Cream:  
  
200 g śmietany 36% / 200 g 36% cream
2 łyżeczki cukru pudru / 2 tsp icing sugar 

Składniki miksujemy i ubijamy na sztywno. Wykładamy na ostudzone babeczki i dekorujemy borówkami. Babeczki chłodzimy w lodówce przed podaniem. 

Mix all ingredients and whip. Cupcakes have to cool down before decorate them. Ready-made cupcakes cool in the fridge before serving. 

 

1 komentarz:

Mała Mi pisze...

Rany, jak one pięknie wyglądają! A ja jestem na etapie "jajecznica to i tak dużo roboty".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...